Poniedziałkową noc uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum spędzili w imponującym towarzystwie Braci Grimm. Aby poznać ich twórczość, przygotowali krótkie inscenizacje wybranych baśni, korzystając z rekwizytów , pomysłowości i własnej wyobraźni.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 3 SPS,  odpowiadając na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Roksaną Jędrzejewską – Wróbel. Pisarka bardzo chętnie odpowiadała na pytania oraz w barwny sposób „przeniosła”  trzecioklasistów  w bajkowy świat dobrego wilka i trzech „złych” świnek. Oczywiście był też czas na autografy, a każdy uczestnik otrzymał od autorki plakat i pieczątkę z Florką.Dziękujemy bardzo za miłe spotkanie.

Czytaj więcej...

Kochani!!! Uczniowie, rodzice, znajomi i rodzina!!!

Bardzo prosimy codziennie o Wasze głosy. Nasza biblioteka może wygrać 1000 książek. I bardzo chcemy je wygrać

Najpierw należy wejść na : www.empik.com/biblioteki . Następnie wejść w zakładkę " Zagłosuj na bibliotekę". Dalej w rubryce "szukaj" wpisać Człuchów i wyskoczy nasza szkoła. Potem kliknąć na " zagłosuj na szkołę i założyć konto lub się zalogować. Po wykonanej czynności szkoła otrzyma głos. Głosujemy codziennie tylko jeden raz. Głosowanie trwa do 22.10.2017 .Poniżej znajduje się link

 http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Uczniowie naszej szkoły obchodzili  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Najmłodsi wysłuchali opowieści z serii pt.” Tupcio- Chrupcio ”. Dowiedzieli się niej w jaki sposób należy dbać o zęby. Obecnością zaszczycili nas również bohaterowie książek „Dziennik cwaniaczka” oraz „ Radek Szkaradek”. „Martynka” także pojawiła się na naszym czytaniu. Czwartoklasiści spędzili ten czas z „Mikołajkiem” ,piątoklasiści wspólnie przeczytali lekturę pt.” Chłopcy z placu broni, a szóstoklasiści wysłuchali  "Bajkę o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła" . Młodzież natomiast zagłębiła się w wywiad  z terapeutą Benedyktem Peczko „Wyjechać czy zostać ?" . Po głośnym odczytaniu tekstu licealiści dyskutowali na temat problemu poruszonego w publikacji. Głośne czytanie, to tylko jeden z elementów zachęty to częstszego sięgania po książkę.

Czytaj więcej...

Wielki Maraton Czytelniczy edycja 2017/2018 dla klas IV- VI

Witajcie  amatorzy czytania. Już we wrześniu rozpoczyna się 

IX Edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego   „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”

W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy następujące lektury:

  1. Grażyna Bąkiewicz – „Mówcie mi Bezprym”
  2. Joanna Fabicka – „Rutka”
  3. Zbigniew Nienacki – „Pan Samochodzik i templariusze ”
  4. Zuzanna Orlińska – „Detektywi z Klasztornego Wzgórza”
  5. Antoni F. Ossendowski – „Skarb Wysp Andamańskich”
  6. Andrzej Perepeczko – „Dzika Mrówka i tajemnice gdańskiego wybrzeża”
  7. Marcin Szczygielski – „Arka Czasu czyli wielka ucieczka Rafała od teraz przez wtedy do teraz i wstecz „
  8. Elżbieta Zubrzycka – „Nie poddawaj się”

Lektura na wrzesień: „Mówicie mi Bezprym”

Przebieg konkursu:

Na początku każdego miesiąca ( od września do maja ) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w maratonie, jaką książkę (spoza listy lektur obowiązkowych) należy przeczytać.

Pod koniec miesiąca uczniowie piszą test konkursowy (składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych) sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.

Za test można otrzymać maksymalnie 20 punktów. Suma możliwa do uzyskania w maratonie – 180 punktów.

Uwaga:

Do maratonu można dołączyć na każdym etapie. Zgłoszenia należy składać u p. Agaty Przyszlak