Kolejny raz nasi licealiści mieli okazję uczestniczyć w imprezie poświęconej profilaktyce uzależnień – Niećpa 2017. W tym roku impreza odbyła się w Gdynia Arena. Jak co roku, pierwsza część imprezy poświęcona jest tematyce uzależnień a zakończył ją występ zespołu STO%.

Czytaj więcej...

 
20. listopada to wyjątkowa data - skłania do refleksji nad przestrzeganiem Konwencji o Prawach Dziecka. Wspomnienia o J. Korczaku, pisanie listów otwartych do dorosłych, projektowanie pocztówek i znaczków okolicznościowych oraz przygotowanie wystawy plakatu wypełniło zajęcia szkolne poświęcone tematyce jakże ważnej i aktualnej. Okazuje się,że młodym brakuje dziś miłości, wsparcia ze strony dorosłych, akceptacji dla dziecięcych marzeń i  zaufania. Jak przystało na społeczność uczniowską "sportowej" nie obyło się bez radosnej rywalizacji w duchu fair play. Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w wyścigach rzędów oraz innych konkurencjach, które sprawiły wszystkim dużo satysfakcji. Wprawdzie w nagrodę dla najlepszych trenerzy przygotowali dyplomy, ale dziś nie było przegranych . Wszyscy bawili się doskonale.Było zabawnie, świątecznie i tak jak lubimy!

Czytaj więcej...

,,Był raz bal, na sto par. Pan wodzirej wprost szalał po sali..." 17 listopada uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego Sportowego w Człuchowie obchodzili ,,Połowinki" ad. 2017, czyli tradycyjny półmetek w szkole średniej.

Czytaj więcej...

W ubiegły piątek (3.11.17) rozpoczęliśmy zmagania w pierwszej części wewnątrzszkolnych zawodów pływackich pod hasłem „Bicie rekordów w pływaniu” Nasi najstarsi uczniowie rywalizowali na dystansie 50m w stylu grzbietowym. Najlepsi zawodnicy oprócz pamiątkowych medali zyskali sobie miejsce na tablicy rekordów. Zaś w miniony piątek (10.11.17) uczniowie Liceum Ogólnokształcące Sportowego rywalizowali na dystansie 50m w stylu dowolnym. Wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe, a nowi uczniowie mieli szanse rywalizacji i zdobycia doświadczenia ze starszymi pływakami.

Już w najbliższy piątek kolejne zawody, tym razem na dystansie 50 w stylu klasycznym. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...