Uczniowie realizujący program modułu ratowniczego zaliczyli kurs na ratownika młodszego.W czasie egzaminu zmagali się z testem pisemnym oraz przeprowadzili symulowane akcje ratownicze, pokazując tym samym wysoki poziom swoich umiejętności. Uroczyste wręczenie legitymacji oraz nadanie stopnia odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym WOPR podczas uroczystego otwarcia sezonu.GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

W Gimnazjum nr 1 w Człuchowie odbył się Powiatowy Turniej Międzyszkolny w ramach obchodu Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej". W turnieju wzięło udział 11 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach turnieju odbyły się między innymi: quiz wiedzy, konkurs sportowy oraz konkurs kulinarny.

Czytaj więcej...

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Sportowego mieli niecodzienną okazję spotkania z prezesem i członkami  Człuchowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi. Celem było zaprezentowanie i omówienie idei pomocy drugiemu człowiekowi poprzez oddawanie części samego siebie, czyli krwi. Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat procedur kwalifikacyjnych dawców oraz działalności CzSHDK. Uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dowiedzieli się także o możliwości współpracy z bazą Dawców Komórek Macierzystych w Polsce.

W sobotę 29 kwietnia w godzinach od 9:00 do 13:00 nasza szkoła organizuje wspólnie z CzSHDK akcję promocyjną na rzecz ratowania życia.

A może jest to okazja, abyś i Ty dołączył do grona ludzi dobrej woli, ratujących zdrowie i życie innych ?

Czytaj więcej...