16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji. Uczniowie  ZSS udowodnili, że potrafią przywracać czynność serca i nie ma znaczenia czy ktoś ma 8 lat czy 17, bo wszyscy wiedzą, że w ten sposób można uratować życie…

Czytaj więcej...

Uczniowie realizujący program modułu ratowniczego zaliczyli kurs na ratownika młodszego.W czasie egzaminu zmagali się z testem pisemnym oraz przeprowadzili symulowane akcje ratownicze, pokazując tym samym wysoki poziom swoich umiejętności. Uroczyste wręczenie legitymacji oraz nadanie stopnia odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym WOPR podczas uroczystego otwarcia sezonu.GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

W Gimnazjum nr 1 w Człuchowie odbył się Powiatowy Turniej Międzyszkolny w ramach obchodu Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej". W turnieju wzięło udział 11 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach turnieju odbyły się między innymi: quiz wiedzy, konkurs sportowy oraz konkurs kulinarny.

Czytaj więcej...