ROK SZKOLNY  2012/2013

NAJWAŻNIEJSZE  SUKCESY  W  NAUCE:

  • 2 wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
  • 1 wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
  • 13 wyróżnień w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej
  • 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej „Credo”
  • 6 wyróżnień w „Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tajemnice głębi Bałtyku”
  • 13 wyróżnień w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego
  • 2 laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”
  • 1 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Teatr – mój świat”

NAJWAŻNIEJSZE   SUKCESY  W   SPORCIE:

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego  na Ergometrze Kajakowym
  • 1 miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie
  • 5 miejsce w Pucharze Nadziei Olimpijskiej w Kajakarstwie
  • 3 miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej CAMP
  • 2 miejsce w Wojewódzkim Finale Turnieju Orlik Volleymania
  • 2 miejsce w Wojewódzkiej Lidze Piłki Siatkowej Młodziczek
  • 1 miejsce w etapie regionalnym „Piłkarska Kadra Czeka”
  • 14 miejsce  w Finale Ogólnopolskim  „Czwartków Lekkoatletycznych „
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w Pływaniu (styl grzbietowy)
  • 7 miejsce w Wojewódzkich Sztafetach Pływackich
  • 9 miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w pływaniu (styl dowolny)
  • 2 miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Mistrzostw w Piłce Siatkowej
  • 5 miejsce w Finale Wojewódzkim „Coca Cola Cup 2013”
  • 1 miejsce w Wojewódzkim Finale Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska
  • 8 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt
  • 4 miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej SOS
  • 1 miejsce w Ogólnopolskich regatach w Kajakarstwie
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Kajakarstwie K-1 200 m

ROK SZKOLNY 2013/2014

NAJWAŻNIEJSZE  SUKCESY  W  NAUCE:

  • 1 nagroda główna w Ogólnopolskim Konkursie „Żyj smacznie!”
  • 1 nagroda i 1 wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
  • 1 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Alchemik”
  • 3 miejsce w etapie powiatowym Konkursu Wiedzy o  III RP
  • 57 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego
  • 1 finalista Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego
  • 2 finalistów Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
  • 3 miejsce w powiatowym finale Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach

NAJWAŻNIEJSZE   SUKCESY  W   SPORCIE:

  • 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w Biegu Sztafetowym  chłopców
  • 8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej chłopców
  • 6 miejsce w Mistrzostwach  Województwa w Sztafetach  Pływackich

 

ROK SZKOLNY  2014/2015

NAJWAŻNIEJSZE  SUKCESY  W  NAUCE:

  • 1 finalista etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla Gimnazjalistów
  • 1 finalista etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla Gimnazjalistów
  • 2 finalistów Wojewódzkiej Ligii Matematycznej
  • 3 finalistów etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych
  • 1 finalista etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla Gimnazjalistów
  • 2 finalistów etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
  • 1 finalista etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
  • 3  miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „ENGLISH MASTER”
  •  dla Gimnazjalistów
  • 2 wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym  „Świetlik”
  • 1 laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów
  • 1 laureat, 1 finalista  Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego
  • 3 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
  • 1 wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Alchemik”
  • 1 finalista powiatowego etapu Konkursu Wiedzy o Zamkach Krzyżackich

NAJWAŻNIEJSZE   SUKCESY  W   SPORCIE:

  • 3 miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej chłopców
  • 4 miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej dziewczat
  • 3 miejsce w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Siatkówce plażowej dziewcząt
  • 10 miejsce w Lidze Mini Siatkówki  MINI VOLLEY CUP 2015
  • 2 miejsce w półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej dziewcząt
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Slalomie Kajakowym
  • złoty i srebrny medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym
  • złoty, srebrny  i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kajakarstwie
  • 2 miejsce w półfinale Wojewódzkim w piłce Koszykowej chłopców
  • 2 miejsce w półfinale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej
  • 1 miejsce w Słupskiej Klasie Okręgowej Juniorów Starszych AP ZSS Człuchów i awans do Pomorskiej Ligi Juniorów
  • 2 miejsce w „Małej Lidze” Koszykówki dziewcząt
  • 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie
  • 1 miejsce w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach  Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym
  • 3 miejsce w Międzynarodowych Regatach Kajakowych
  • 2 miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej ORLIK VOLLEYMANIA 2015
  • 3 miejsce w półfinale  Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej dziewcząt
  • 1 miejsce w półfinale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej dziewcząt
  • 1 miejsce w półfinale Wojewódzkiej Licealiady  w Piłce Siatkowej  chłopców
  • 8 miejsce w Wojewódzkiej Lidze Piłki SiatkowejKadetek

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

NAJWAŻNIEJSZE  SUKCESY  W  NAUCE:

  • II miejsce w zawodach powiatowych - pierwsza pomoc
  • 1 Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Alchemik"
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym ( Rzeczenica)
  • 1 laureatka konkursu  plastycznego "Niemcy państwo nad Renem" 
  • II miejsce w województwie  w Międzynarodowym konkursie języka angielskiego THE BIG CHALLENGE
  • 4 finalistów i 1 laureat w Wielkim Maratonie Czytelniczym (Gdańsk)
  • II miejsce w Konkursie Matematycznym Kangur 2016 –  kategoria „Maluch
  • 1 finalista Wojewódzkiej Ligi Matematycznej dla Szkół Podstawowych 
  • 1 finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna” – Mały Finał
  • 1 laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów
  • 3 finalistów etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych
  • 1 finalista Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla Gimnazjalistów
  • 1 finalista  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
  • 1 finalista Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla Gimnazjalistów
  • 1 finalista Wojewódzkiej Ligi Matematycznej dla Gimnazjum
  • Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym "Kangur".
  • wyróżnienie  w XXXIII  Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej – Starogard Gdański
  • 1 laureatka w XXXII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku
  • I miejsce konkurs „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz spod Monte Cassino” 
  • II i III miejsce Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON -
  • II miejsce  - II Turniej Wiedzy o kulturze Niemiec
  • II miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy pożarniczej
  • II miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

BUTKIEWICZ KRZYSZTOF  - stypendysta Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

NAJWAŻNIEJSZE   SUKCESY  W   SPORCIE:

  • medale w XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym ( 2 medale srebrne i tytuł Wicemistrzów Polski Gimnazjum Chłopcy, 2 medale brązowe Gimnazjum Dziewczęta)
  • Udział w Finale Wojewódzki w Pływaniu Sztafetowym (Pilarczyk Jakub)
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców
  • I miejsce w Młodzieżowej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Liceum
  • Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej
  • Wicemistrzostwo SKO Junior C 1 w sezonie 2015/2016 (15 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka)
  • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Halowej Piłce Nożnej
  • III miejsce Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Piłce Koszykowej  Dziewcząt Gimnazjum
  •  II miejsce Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt Liceum
  • III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych
  • II miejsce Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Gimnazjum
  • I miejsce  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w slalomie kajakowym K-1
  • III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w kajakach K-1  500 m
  • III miejsce  Borowiak Czersk Cup
  • Udział w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej Junior B (rocznik 1998/2000)
  • IV miejsce po rundzie jesiennej
  • II miejsce Ogólnopolskim Turnieju Koronowo Cup
  • I  miejsce  Junior  Footboll  Academy  Cup 2016
  • I i II miejsce w Streetball Złotów
  • IX  miejsce  w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek Województwa Pomorskiego w sezonie 2015/2016
  • III  miejsce w turnieju „Mini Volley Cup 2016” Szkół Podstawowych
  • Udział w Wojewódzkiej Lidze Pływackiej, dzieci w wieku 10-11 lat
  • Udział w Wojewódzkich Sztafetach Pływackich  Szkół Podstawowych
  • 49 medali dla uczniów szkoły podstawowej  w Międzyszkolnych Zawodach  Pływackich w Gdańsku
  • Udział w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Sztafetach Pływackich
  • Udział w Międzynarodowym Maratonie Dziewcząt  w Piłce Siatkowej
  • I  miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Człuchowskiego w Pływaniu „Sztafety Pływackie”
  • II miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Tucholi
  • II miejsce w Jesiennym Turnieju  Piłki Siatkowej
  • I miejsce  po  rundzie  jesiennej Podokręgu Słupskiego w piłce nożnej rocznik 2001-Junior F1
  • Udział w Wojewódzkiej Lidze Piłki Nożnej Junior rocznik 1997/98:
  • II miejsce w Kaszub Cup (pod patronatem  wojewody pomorskiego)
  • II miejsce po rundzie jesiennej i Junior C(rocznik 2001/2002)
  • Transfer czasowy 3 zawodników do Brdy Przechlewo występującej w IX Lidze Piłki Nożnej
  • II miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w kajakach K-1  200 m
  • III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach  Smoczych Łodzi
  •  II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego - Bartosiewicz Karolina
  • II miejsce Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Koszykowej Chłopców Liceum
  • III miejsce Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Koszykowej Chłopców Gimnazjum
  • III miejsce Zespołu UKS ZSS Człuchów w Międzymiejskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki
  • Wicemistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjum
  • Finał Wojewódzki Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”
  • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Liceum
  • I miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej
  • I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej
  • II miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej Gimnazjum Dziewcząt
  • I i II miejsce w Wiosennej Mosiriadzie Pływackej Szkół Gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kajakarstwie klasycznym (6 złotych medali,7 srebrnych medali i 5 brązowych medali)
  • II miejsce w XII Otwarte Mistrzostwa Polski Wyścigów Smoczych Łodzi Juniorów 200m i 500m

Rok

  •  I, II, III miejsce na Mistrzostwach Powiatu na ergometrach kajakowch SPS, GimS, LOS,
  • II miejsce w kategorii Junior VII Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi

 

BECKER MARTA:
-  powołana przez trenera Grzegorza Wagnera do reprezentacji Polski kadet, POWOŁANA DO KADRY MAKROREGIONU SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH ,
- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Talentów Siatkarskich, V miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorek w Piłce Siatkowej,
- II miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt

MARTYNA SWAKOWSKA I DARIA KRAUZA zostały powołane do kadry województwa

PAWEŁ KACZMAREK Nasz kajakarz został pierwszym absolwentem Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie, który dostał nominację olimpijską i będzie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio.

FILIP KARMAŃSKI były uczeń Zespołu Szkół Sportowych i zawodnik juniorskich drużyn: Lecha Poznań, Lechia Gdańsk, Bałtyku Koszalin, został zawodnikiem II ligowej seniorskiej drużyny Błękitnych Stargard Szczeciński.

Rok Szkolny 2016/17

OSIĄGNIĘCIA PRZEDMIOTOWE:

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Prawa Dziecka” – nagroda Rzecznika Praw Dziecka.

Wysokie Wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON dla uczn, kl. II SP – 18 uczniów SPS w pierwszej dziesiątce wyników (na 1459 uczestników).

Udział 7 uczniów SPS w półfinałach Ligi Matematycznej organizowanej przez AP Słupsk – laureat T. Pytlak.

Finalista Konkursu Matematycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty – T. Pytlak (znalazł się w gronie 250 najlepszych w województwie).

Finaliści Ligi Czytelniczej – H. Podlaszewska, M. Niewińska, M. Baranowska.

Wyróżnienia w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”.

I i II m-ce w konkursie piosenki obcojęzycznej "Eurosong" – B. Żmudzka I m-ce, 
M. Wdowczyk i D. Krajewski II m-ce.

II m-ce w Konkursie Piosenki Francuskiej - M. Wdowczyk i D. Krajewski.

Wyróżnienie w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości – M. Cyra.

I m-ce w konkursie Wiedzy Pożarniczej – M. Nowak.

Wyróżnienie i nagroda w postaci wyjazdu do Brukseli finalistki 3. Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem europosła Janusza Lewandowskiego
– M. Milewska.

Tytuł „Najaktywniejszej Szkoły XIII Edycji Dnia Przedsiębiorczości” – nagroda: wyjazd autorów finałowych prac do Warszawy – M. Niedźwiedź, A. Mielnik, J. Kierzek (w XIII edycji programu wzięło udział 36486 uczniów i 699 szkół z całej Polski, wyłoniono zaś
20 laureatów).

Finaliści Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV – wyjazd na Galę Finałową
w Gdyni, film autorstwa K. Dolidze, D. Zaphorozets oraz B. Pynchenkov.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

Mistrzostwa Powiatu Człuchowskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Klasyfikacja ZSS w Człuchowie przedstawia się następująco:

 

Powiat

Województwo

Szkoła Podstawowa Sportowa

I miejsce

XVIII miejsce

Gimnazjum Sportowe

I miejsce

XI miejsce

Liceum Ogólnokształcące Sportowe

I miejsce

X miejsce

 

SZACHY

I m. w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym.

PŁYWANIE

Kwalifikacja do Półfinałów Wojewódzkich

Udział w Lidze Województwa Pomorskiego

KAJAKARSTWO

II m. w Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym;

III m. w Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym;

I m. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajakarstwie;

I m. w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w kajakarstwie

PIŁKA NOŻNA

II m. w Półfinale Wojewódzkim „Piątek Piłkarskich” – LOS

III m. w Półfinale Wojewódzkim w Futsalu  - LOS

III m. w Półfinale Wojewódzkim „ Piątek Piłkarskich” – GS

Mistrzostwo Słupskiej Klasy Okręgowej piłki nożnej Junior B1 - GS

III m. w Półfinale Wojewódzkim „ Piątek Piłkarskich” – SPS

Mistrzostwo Powiatu Człuchowskiego „ Piątek Piłkarskich” – SPS

PIŁKA KOSZYKOWA

V m. w Finale Wojewódzkim Dziewcząt – LOS

II m. w Półfinale Wojewódzkim Chłopców – LOS

VII m. w Pomorskiej Strefowej Lidze Koszykówki POZKOSZ w kategorii U18 chłopców - LOS

PIŁKA SIATKOWA

V m. w Finale Wojewódzkim Dziewcząt – LOS

V m. w Finale Wojewódzkim Siatkówki Plażowej Dziewcząt – LOS

I m. w Młodzieżowej Lidze Dziewcząt w Chojnicach – LOS ( powołanie 6 dziewcząt na konsultacje kadry województwa pomorskiego)

II m. w Półfinale Wojewódzkim w siatkówce plażowej chłopców – LOS

V m. w MALPS seniorów - LOS

II m. w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady – GS

I m. w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej – GS

X m. w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek - GS

Marta Becker wychowanka naszej szkoły, Powiatowego Towarzystwa Piłki Siatkowej oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Człuchowie miała bardzo duży wkład w wywalczone bardzo dobre drugie miejsce i tytuł WICEMISTRZA POLSKI. Marta w każdym meczu Finału Mistrzostw Polski wychodziła na boisko w podstawowym składzie, pokazując się z bardzo dobrej strony zarówno w ataku jak i bloku.