Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci stęskniły się za sobą, radośnie witały się również z paniami ze świetlicy. Po wakacjach pozostały jedynie wspomnienia. Dzieliliśmy się nimi podczas pierwszych dni września. Ciekawym opowieściom nie było końca. Pierwsze dni w świetlicy poświęciliśmy na wzajemne poznawanie się podczas zabaw integracyjnych. Na początku każdego roku szkolnego dzieci ze świetlicy wspólnie z wychowawcami ustalają zasady zachowania, jakie będą obowiązywały. Zasady te powinny być przestrzegane przez wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy.

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo podopiecznych, dlatego też drugi tydzień września opierał się na tej tematyce. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Marzyciela, Dzień Jabłka. Codziennie korzystamy z różnych gier i zabaw, aby wspólnie i miło spędzać czas. Układamy puzzle, uczymy się grać oraz odrabiamy prace domowe. Tutaj zawsze gwarno, wesoło i zabawnie. Tutaj nie sposób się nudzić. Już mamy się czym pochwalić…

Czytaj więcej...

W poniedziałek 27 lutego, w świetlicy szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Jest to największy gatunek drapieżnika lądowego, który zaliczany jest do zwierząt zagrożonych wyginięciem, z powodu globalnego ocieplenia klimatu. Ten dzień to okazja, aby uświadomić sobie negatywne skutki ocieplenia klimatu i zrobić chociaż jeden krok żeby chronić naszą palnetę, zwierzęta i nas. My też możemy uratować niedźwiedzie polarne.

Co możemy zrobić? Odpowiedź jest prosta -

-na noc wyłączajmy urządzenia elektryczne z prądu;

- żarówki i inne sprzęty wymieńmy na energooszczędne;

- w czajniku gotujmy tyle wody, ile potrzeba a do szkoły przyjeżdżajmy rowerem smile

Czytaj więcej...

Jest taki czas wyjątkowy w roku, gdy  świat okrywa się całunem ciszy i spokoju... mającego kolor śniegu bieli, skrzącego się tysiącem diamentów – to czas zimy. Pory roku o wielu obliczach, to pięknej, czarującej bajkowym wręcz światem, gdy to ciężkie białe czapy na zielonych świerkach, kontrastują się z granatowym niebem, to znów odwrotnie pora niezwykle wymagająca, ukazująca swoje groźne, drapieżne oblicze podczas zawieruch, czy kurniaw, gdy temperatura spada, śnieg zacina, tnąc bezlitośnie lica... wszystko to czyni zimę  porą szczególną, groźną, piękną, kuszącą, oraz wymagającą.

Czytaj więcej...

21 lutego w świetlicy szkolnej obchodzny był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to coroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1999r. Ma na celu promocję wielojęzyczności oraz ochronę różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur na świecie.

Czytaj więcej...