Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej za nami!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, z tej okazji fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w połowie października organizuje  rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Oczywiście nie mogło zabraknąć „NASZEJ DRUŻYNY”. Próbę podjęło 18 uczniów z klas 2. i 3. szkoły podstawowej oraz 6 uczennic z klasy ratowniczo-medycznej. Przez 30 minut uczniowie na zmianę nieprzerwanie prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową na 6 fantomach. Przed przystąpieniem do czynności za pomocą krótkiej prezentacji przypomnieliśmy sobie podstawowe informacje na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W szkole oswajamy dzieci z tematem pierwszej pomocy, by w razie potrzeby nie bały się pomagać. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i chęci brania udziału w takich wydarzeniach mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do rekordowego wyniku w bieżącym roku, który wyniósł 105 902 rekordzistów w 1 142 zgłoszonych instytucjach w całej Polsce. Możemy śmiało identyfikować się z hasłem fundacji #UczymyRatować. DO ZOBACZENIA ZA ROK!