Wirtualna biblioteka

Po nawiązaniu współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska” nasza szkoła uzyskała dostęp do darmowej przeglądarki “Wolne lektury”. W jej zasobach znajdują się audiobooki, e-booki lektur i utworów poetyckich, galeria postaci oraz motywy literackie.

Dostęp do przeglądarki oszczędzi czas, będzie doskonałą skarbnicą motywów, literatury, reprodukcji obrazów i innych tekstów kultury.

Jak korzystać?

1. Kliknij w zamieszczony link: http:// wolnelektury.pl/info/widget/

2. Jesteś na stronie “wolne lektury.pl”

3. W okno przeglądarki wpisz interesujący Cię utwór lub zagadnienie

4.Czekaj na wynik wyszukiwania. Wybrany tekst możesz czytać online, bądź zapisać go w pliku pdf.

Uwaga!

Pod oknem przeglądarki na szarym polu znajdują się zakładki: Literatura, Motywy, Audiobooki, Galeria, Wszystkie utwory, które ułatwią wyszukiwanie interesujących Cię informacji.

Wskazówka

Po wybraniu lektury z lewej strony pojawią się ikony : spis treści,motywy ujęte w utworze. Klikając na wybraną ikonę od razu zostaniesz przekierowany na ten fragment książki, który dany motyw zawiera.

Poniżej znajduje się pisemna zgoda” Fundacji Nowoczesna Polska” jako potwierdzenie korzystania z przeglądarki internetowej wolnelektury.pl

zgoda na korzystanie z przeglądarki wolnelektury.pl

Filmoteka szkolna

Filmoteka szkolna,  jest elementem Programu Edukacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzięki niemu młodzież ma możliwość korzystania z  filmów edukacyjnych, które udostępnią im nauczyciele. Fani kina będą mieli dostęp do fototeki (wirtualny album polskiego kina), nowinek związanych z polskimi ekranizacjami, informacji dotyczących  Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz szerokiego wachlarza aktualności filmowych (aktorzy, nagrody, itp.).

Jak korzystać?

1.  Kliknij w zamieszczony link: http://www.filmotekaszkolna.pl

2. Jesteś na stronie “Filmoteka szkolna”.

3. Po prawej stronie kliknij w podświetlone na żółty kolor okienko: logowanie.

4. W panelu logowanie wybierz następujące opcje:

a) uczeń

b) wyszukaj województwo: pomorskie

c) miejscowość: Człuchów

d) Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie

e) login: uczeń

f) hasło: szkolasportowa

g) kliknij: zaloguj

Wskazówka

Po prawej stronie, na szarym tle widnieją zakładki, które zawierają cenne i ciekawe informacje na temat fototeki, historii polskiego kina oraz aktualności związanych ze światem filmu.