EYBL U16 Stage II już za nami!

W dniach 17.01 – 20.01.2019 na obiektach Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie obył się drugi międzynarodowy turniej Europejskiej Młodzieżowej Ligii Koszykówki.

Do Człuchowa przyjechało około 100 zawodników z pięciu państw w tym z Polski. Gościliśmy zespoły z Luksemburga, Łotwy, Estonii, Norwegi oraz Lublina, Słupska i Sopotu. Barwy naszej szkoły reprezentowali zawodnicy KOSSM PZKOSZ Człuchów w składzie: Błażej Sulej, Jakub Birunt, Piotr Krzebietke, Piotr Spigarski, Nikodem Naleczyński, Dominik Miecznikowski, Sebastian Kloska, Adrian Latarski, Filip Gurtatowski, Paweł Dyba, Miłosz Krassowski, Stanisław Chwiećko trenerem zespołu jest Łukasz Kociołek, a jego asystentem Andrzej Kochanowski.

Nasza drużyna w ciągu 3 dni rozegrała 5 spotkań z zespołami CFBB Luxembourg,DSN Ryga, Tallinn Kalev, Oslo 2003 oraz UKS 7 Trefl Sopot. Najbliżej zwycięstwa byliśmy w meczu z Tallinn Kalev, który skończył się wynikiem 56:64 dla gości z Estonii.

Zawodnicy KOSSM PZKOSZ Człuchów walczyli w każdym meczu, zostawili mnóstwo serca na parkiecie hali przy ulicy Koszalińskiej dlatego dziękujemy Wam za to! Do wygrania pierwszego meczu brakuje już naprawdę niewiele i mamy nadzieję, że na trzecim turnieju z serii EYBL, który odbędzie się 14.03-17.03.2019r. w Sopocie nastąpi przełamanie.

Życzymy powodzenia!!