Finał konkursu pt. “Schüleraustausch”

Miło nam ogłosić, że uczniowie klasy 1BLOS dostali się do finału konkursu pt. „Schüleraustausch”, zorganizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Goethe Institut w Warszawie. Przedmiotem konkursu było zaplanowanie i przygotowanie programu pobytu dla grupy uczniów z Niemiec odwiedzających swoich rówieśników w Polsce w ramach międzyszkolnej wymiany młodzieży. Program wykonany przez uczniów w 3-osobowych zespołach miał być atrakcyjny i zawierać elementy, które będą ciekawe zarówno dla nich, jak i ich niemieckich kolegów.

Podczas finału należało zaprezentować swoją pracę konkursową przed innymi uczestnikami, co było dla nas ogromnym wyzwaniem. Choć nie udało się nam zająć zaszczytnego miejsca na podium, to i tak jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym konkursie.