Hania i Maja z brązowymi medalami w Chełmży

Mimo niekorzystnej aury nasi kajakarze w sobotę startowali w XXIX Memoriale Leona Grabowskiego w kajakarstwie klasycznym. Do Chełmży zjechało ponad 300 zawodników z województw: warmińsko mazurskiego, pomorskiego, kujawsko pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Aby dostać się do ścisłego dziewięcio osobowego finału nasi uczniowie musieli przejść sito eliminacji. Warto podkreślić, że wszystkim naszym kajakarzom udało się popłynąć w wyścigu o medale. Z brązowymi medalami z Chełmży po emocjonującym wyścigu wróciły uczennice klasy 6 SPS, Hanna Kasak o Maja Wisiecka. Tuż za podium uplasowała się Julia Kowalczyk. Na piątej pozycji linię mety przepłynęli Krzysztof Kaczor i Adrian Gołubiński w kategorii dzieci oraz Zuzanna Wytrążek w kategorii juniorek. “6” miejsca w swoich konkurencjach zajęli Szymon Gmura, Martyna Cukierska, Wojciech Kiciński. Siódmy był Konrad Klimek, a na ósmym miejscu zostali sklasyfikowani Marcin Niziałek i Filip Szwemin. Gratulujemy i zapraszamy do kibicowania naszym kajakarzom w Człuchowie 12 października podczas Długodystansowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w kajakarstwie klasycznym.