I międzyszkolny turniej mini-koszykówki klas 5 – 6 oraz 1 – 3 szkoły podstawowej już za nami!

W dniu 18.12.2019r. na nowej hali Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie odbył się “I międzyszkolny turniej mini-koszykówki szkół podstawowych”. W rozgrywkach udział wzięło około 120 dzieci z roczników 2012, 2011, 2009, 2008 i 2007 z sześciu różnych szkół z powiatu człuchowskiego i powiatów ościennych. W tym dniu gościliśmy na naszej hali dzieci ze szkół podstawowych z Wierzchowa, Stołczna, Debrzna, Czarnego oraz Szczecinka.

Warto zaznaczyć, że w turnieju udział wzięły dzieci, które uczestniczą w programie PZKOSZ tzw. SMOK (Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykówki), który działa w naszej szkole i koordynowany jest jako ośrodek regionalny w szkołach w Debrznie, Wierzchowie, Czarnem, Stołcznie oraz Człuchowie.

Nasze rozgrywki odbywały się w świątecznej atmosferze zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia dlatego rywalizacja przebiegała zgodnie z duchem sportu i zasady “fair play”.

W trakcie meczy można było zaobserwować wiele ciekawych akcji, rzutów, podań oraz gry obronnej, która  wymaga sporo wysiłku i zaangażowania.

Uczestnicy turnieju otrzymali na koniec słodki upominek, puchary, medale oraz dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał również butelkę wody żeby móc uzupełnić utratę płynów podczas gry w koszykówkę. Za co dziękujemy sponsorom czyli klubowi UKS ZSS Człuchów oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej Sportowej w Człuchowie.

Uczestnikom ” I międzyszkolnego turnieju mini-koszykówki szkół podstawowych”  gratulujemy sukcesów i z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy realizacji swoich marzeń nie tylko sportowych!