I miejsce Miroslavy Vakulenko na ELIMINACJACH DO OOM KOBIET

Pięściarka UKS NOWI BOXING POLNICA Myroslava Vakulenko, uczennica I LOS, podczas eliminacji do OOM Kobiet w dniach 04-07.04.2019. zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W eliminacjach rozgrywanych w Grudziądzu Myroslava w debiutowej walce z zawodniczką z Kętrzyna Izabelą Iwaniuk wygrała na punkty.  Jednak w kolejnych walkach eliminacyjnych młoda pięściarka nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom, gdyż w walce półfinałowej z Dziekońską Oliwią z UKS Włókiennik Łódź w 2 rundzie wgrała przez RSC.

W finale eliminacji zawodniczka stoczyła walkę w wadze 46kg z Kościelską Emilią z MGKS Gwarek Łęczyca, gdzie kolejny raz spektakularnie zakończyła w pierwszej rundzie walkę przed czasem, również przez RSC. Tym samym wygrana zapewniła Mirce udział w Mistrzostwach Polski.