„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole przedświąteczna akcja, mająca na celu ożywienie zapominanej tradycji wysyłania życzeń za pomocą kartek świątecznych.

W akcję zaangażowała się w cała szkoła.Najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Mogli stworzyć ją samodzielnie lub z pomocą rodziców, dzięki czemu mogli wspólnie i twórczo spędzić wolny czas. Powstały niesamowite kartki, a wszystkie z nich mają szansę być wydane w formie kartek pocztowych w kolejnej edycji kampanii. Natomiast starsi uczniowie wypisywali świąteczne kartki dla swoich bliskich. Poprzez własnoręcznie napisane kartki podkreślamy, jak ważni są dla nas bliscy, to szansa by przekazać im w prosty sposób to, co czujemy. Nasi uczniowie nie zapomnieli też o tych, którzy w święta często czują się samotni. Część kartek została wysłana do potrzebujących z domu opieki sióstr franciszkanek w Więcborku oraz dołączona do świątecznych paczek dla potrzebujących. Mamy nadzieję, że taki drobny gest choć trochę ociepli święta i sprawi im radość. Wspólnie rozesłaliśmy około 500 kartek!

Dodatkowo, w łazienkach pojawiły się ciekawostki ze świata cyfrowego, które pomogą uświadomić nam wszystkim, jak duży wpływ na nasze życie ma nowoczesna technologia oraz uczestniczenie w świecie cyfrowym.

Całe wydarzenie odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji z ramienia Fundacji Dbam o Swój Zasięg https://idaswieta.com/