Ignacy po raz kolejny zagościł w naszej szkole

Zgłosiliśmy się do VI edycji programu oświatowego Być jak Ignacy, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG. Program skierowany jest do szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Patronem Honorowym programu jest Minister Edukacji i Nauki.

W tym roku  mamy za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programów – Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę,  trzeba   ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych.  Do każdego z etapów wprowadzi nas odcinek, przedstawiający kolejny fragment historii poszukiwań Ignacego. Co się stało z bohaterem programu? Odpowiedź na to pytanie poznamy gdy ukończymy wszystkie etapy!

Tegoroczna tematyka zajęć  dotyczy między innymi podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości, czy kosmosu. W tej edycji oprócz znakomitych naukowców historycznych   będziemy  mogli poznać także współczesnych badaczy, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Włośnie  przeszliśmy pierwszy etap. Na zajęciach  poznaliśmy wielkich podróżników, ich dokonania oraz terminy związane z żeglugą. Zapoznaliśmy się z właściwościami magnetycznymi, różnicami czasu na świecie oraz działaniem GPS.