Kajakarstwo – sport i pasja na całe życie

 

Czujesz, że potrzeba ci więcej ruchu i regularnej aktywności fizycznej, ale nie lubisz przesiadywać na siłowni? Podoba ci się trening na świeżym powietrzu, ale bieganie za bardzo obciąża twoje stawy i kończysz treningi z kontuzjami? Kajakarstwo to sport dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależność w ćwiczeniach. To także bezpieczny sport zarówno dla osób lubiących gry zespołowe jak i samotników. Pływanie kajakiem jest korzystne także ze względu na to, że sam możesz wybrać sobie tempo.

Kajakarstwo jako forma aktywności fizycznej ma szereg zalet. Jego uprawianie wymaga równoczesnego przejawiania wszystkich zdolności motorycznych – zarówno kondycyjnych jak też koordynacyjnych. Uprawianie kajakarstwa ułatwia kontakt z przyrodą. Umożliwia działalność turystyczną oraz krajoznawczą. Kajakarstwo może być uznane za jedną z propozycji tzw. sportów na całe życie. Uprawianie kajakarstwa staje się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.
Dlatego dołącz do nas! W Liceum Sportowym z powodzeniem zdasz egzamin maturalny a kajakarstwo stanie się sposobem na rekreację i zdrowy styl życia.