Kajakarze ponownie podbili Gdańsk !!!

Kolejny rok nasi uczniowie z Gimnazjum Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego Sportowego okazali się najlepsi podczas Otwartych Mistrzostw Gdańska w Wyścigach Łodzi Smoczych na basenie.

6 lutego br. na pływalni gdańskiego Mosir-u odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi. W zawodach wzięło udział 26 drużyn, większość z Gdańska, gdzie dyscyplina smocze łodzie jest bardzo popularna. Zespoły zostały podzielone na trzy kategorie: klasy szkół ponadgimnazjalnych (roczniki 2002-1999), klasy 7-8 SP i III Gim. (roczniki 2003-2005), klasy 6 SP i młodsze (roczniki 2006 i młodsze). W skład osady wchodziło trzech chłopców oraz trzy dziewczyny, a także maksymalnie dwóch rezerwowych. Rywalizacja polegała na przepchnięciu przeciwnej drużyny o 3 metry lub przewaga przepchnięcia w czasie 1 minuty. Klasą samą dla siebie byli  uczniowie LOS i GimS, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki podczas regat. Nasi najmłodsi kajakarze zostali sklasyfikowani odpowiednio na 4 i 7 miejscu. Sukces jest tym większy, że w naszych zespołach wiosłowali zawodnicy z rocznika 2008! Czyli młodsi o dwa lata od swoich przeciwników. Gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do sezonu letniego oraz kolejnych sukcesów.