Kajakarze uczcili 100 lecie Niepodległości na zawodach w Gdańsku

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej, Gimnazjum Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach w Wyścigach Łodzi Smoczych na basenie “Gdańsk dla 100 lat Niepodległej”. Impreza odbyła się na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku. Zespoły składały się z 8 osób (trzy dziewczyny i 3 chłopców oraz maksymalnie 2 rezerwowych). Zawodnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych: roczniki 2006 i młodsi, roczniki 2003-2005 oraz roczniki 2002-1999. Rywalizacja polegała na przepchnięciu przeciwnika o 2,5 m. W najmłodszej konkurencji naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły i uplasowały się kolejno na 3 i 4 miejscu. Wśród roczników 2003-2005 nasi uczniowie z pierwszego zespołu zwyciężyli po ciężkiej walce z gospodarzami z Gdańska, natomiast drugi zespół zajął 5 miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Sportowego, którzy w wielkim finale zwyciężyli z Zespołem Szkół Morskich z Gdańska. Gratulujemy !!!