Kampania “Mała książka – wielki człowiek “

O tym, jak twierdził Cyceron, że Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” przekonali się nasi pierwszoklasiści odwiedzając bibliotekę szkolną.

Podczas spotkania poznali czytelniczego przyjaciela, który zabrał najmłodszych w ciekawą wierszową podróż pt. „Ja jestem książka” autorstwa Tadeusza Kubiaka. Podczas tej wyprawy dowiedzieli się o tym, jak można zaprzyjaźnić się z największą skarbnicą wiedzy – jaką jest książka, a następnie przedstawili swoje rysunkowe pomysły na wspólne spędzenie wolnego czasu w towarzystwie książkowego przyjaciela. Uwieńczeniem wędrówki czytelniczej było odczytanie tekstu przysięgi na czytelnika,  pasowanie  oraz upominki książkowe” przekazane przez Instytut Książki w ramach Kampanii pt. „ Mała książka – wielki człowiek” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest rozbudzenie niekończącej się pasji do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Bardzo dziękujemy za te wspaniałe podarunki, które wprowadzą najmłodszych w ten magiczny czytelniczy świat.