Klasy trzecie w Toruniu

W pewien kwietniowy i deszczowy dzień klasy trzecie szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę do Torunia. To piękne miasto słynie z trzech głównych atrakcji: wspaniała starówka, a na jej czele nasz słynny polski astronom Mikołaj Kopernik, Planetarium oraz toruńskie pierniki. Wszystkie te atrakcje sprawiły, że nawet nie zauważyliśmy i nie odczuliśmy tej deszczowej pogody. Spacer rozpoczęliśmy zwiedzaniem Starego Miasta (UNESCO) zobaczyliśmy mury obronne, Krzywą Wieżę, bulwary nad Wisłą, katedrę św. Janów, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, Piernikową Aleję Gwiazd. Następnie wypiekliśmy pierniki według starych receptur, w tradycyjny sposób i odbyliśmy podróż w kosmos dzięki seansowi w toruńskim planetarium, jednym z najbardziej znanych i nowoczesnych w Polsce, będącym główną atrakcją miasta. Ten dzień był pełen pozytywnych emocji i wrażeń.