Lalka nad morzem

Na zaproszenie marszałka województwa pomorskiego młodzież ze Sportowej wraz z kolegami z Czarnieckiego wzięła udział w VII Forum Pomorskiej Edukacji- brzmi poważnie, ale było niezwykle interesująco. Najpierw wysłuchaliśmy losów sanitariuszki Powstania Warszawskiego i łączniczki konspiracyjnej Elżbiety Tatarkiewicz-Starzyńskiej, która przepiękną polszczyzną, z niezwykłą charyzmą i wzruszająco opowiedziała o “Patriotyzmie w jej życiu”. Uczestniczyliśmy w gali wręczenia nagród najbardziej niezwykłym Nauczycielom Pomorza 2018 roku. Oczywiście podczas przerwy rozkoszowaliśmy się widokiem i szumem morza oraz ostatnimi promieniami jesiennego słońca.

W kolejnej części poznaliśmy wyniki konkursu multimedialnego “Pomorskie drogi do Niepodległej”, w którym jedna z naszych drużyn zdobyła nagrodę na etapie powiatowym za prezentację o Józefie Iwickim.  Po podsumowaniu spotkania przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, obejrzeliśmy zapierający dech w piersiach spektakl Teatru Muzycznego w Gdyni pt. “Lalka”. Późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy rozśpiewanym autobusem do naszego Człuchowa, za którym już tęskniliśmy podczas dłuuugiej drogi powrotnej.