Lapbookowy zawrót głowy

Czytanie lektur wcale nie musi być nudne. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i przenieść w świat fantazji oraz wyobrażeń. Jeszcze lepiej, jeśli można czytaną treść przedstawić w interesującej formie, jaką jest “Lapbook:”, czyli tematyczna książka na kolanach, pełna kieszeni , schowków z informacjami, zakamarków z ciekawostkami. Dlatego też biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas IV- VI. Celem było wykonanie kolorowego i barwnie zdobionego, a także bogatego w treści – lapbooka do podanych niżej lektur.
 Klasy czwarte miały do wyboru lektury
„ Akademia Pana Kleksa” – J. Brzechwy
„Mikołajek”- Goscinny Sempe
„ Kajko i Kokosz – R. Kosik
 Klasy piąte miały do wyboru lektury
„ Chłopcy z placu broni” – F. Molna’r
„ W pustyni i w puszczy”- Henryk Sienkiewicz
„ Kłamczucha”- M. Musierowicz
„ Tajemniczy Ogród – F. H. Burnett
Klasy szóste miały do wyboru lektury lektury „ Hobbit”- J. R.R Tolkien
lub „ Felix, Net, Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi – R. Kosik
Oto zwycięzcy
I miejsce : Karolina Marcinowska 5b
II miejsce:
Julia Martyniak – klasa 5d
III miejsce
Jakub Smolibocki – klasa 5b
Dominika Ziołtkowska- Spyra – kasa 6c
Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Po ich odbiór zapraszamy po powrocie do szkoły.