Lekcja w mieście nad Tamizą

Pomimo długiej drogi, humor dopisywał.
Żegnamy Calais.

Horse Guards Parade

Victoria Memorial

 

Victoria Memorial

Buckingham Palace

Buckingham Palace

Czekając na London Eye

Muzeum Figur Woskowych

Greenwich
Tower Bridge
Czekając na wejście do Tower of London.
Gdzie te kruki?
Mieszkaniec Tower of London.
The Monument poświęcony wielkiemu pożarowi Londynu w 1666 r.
Skyscrapers.
Muzeum Madame Tussauds.
Muzeum Madame Tussauds – jak powstają rzeźby.
Muzeum Madame Tussauds – Captain America.
Razem z Sherlockiem Holmes.
Oxford Street.
Oxford Street.
Dekoracje uliczne.
Piccadilly circus.
Piccadilly circus.
Piccadilly circus.
Piccadilly circus.
Phone booth.
London Eye.
Buckingham Palace
Muzeum Historii Natualnej
Covent Garden
London Eye
London Eye
Parlament z Big Benem i Tamiza.

Sześć listopadowych dni spędziła grupa uczniów w Londynie. Dzięki zakwaterowaniu u rodzin brytyjskich mieli oni możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania kultury brytyjskiej i niezwykłych miejsc londyńskich dzielnic.

W tym czasie uczniowie zwiedzili Tower of London, Tower Bridge, katedrę św. Pawła, Millenium Bridge i Tate Modern Galery. Ciekawym punktem była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, skąd przywieźli mnóstwo zdjęć z podobiznami sławnych osób. Mieli oni również możliwość zwiedzenia Muzeum Brytyjskie, przejścia po ulicach Londynu, mianowicie Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Cirrus oraz Placem Trafalgar. Niezapomniane wrażanie pozostawiły także okolice Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu czy też jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków Londynu, a mianowicie Big Bena.  Miłośnikom przyrody i nauki najbardziej do gustu przypadły Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki. Natomiast Londyn Eye dostarczyło niezapomnianych wrażeń z wysokości 137 m wysokości.

Podróż do Londynu okazała się być niezwykłym doświadczeniem i wycieczką pełną wspaniałych chwil oraz niezapomnianych momentów.