Ośrodek SMOK PZKOSZ w naszej szkole.

W naszej szkole ośrodek SMOK Polskiego Związku Koszykówki funkcjonuje od 2017 roku. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki dzieci, które chcą trenować koszykówkę mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesjonalną kadrę bezpłatnie. W tym roku szkolnym treningi dla dzieci prowadzone były w 3 grupach treningowych w Szkole Sportowej w Człuchowie i w jednej w Czarnem. Łącznie we wszystkich grupach trenowało 62 dziewcząt i chłopców.

Jak co roku treningi koszykarskie w naszym “SMOK’u” wiązały się również z rozgrywkami oraz turniejami koszykówki, w których dzieci i zawodnicy chętnie brali udział.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki i realizacji programu “Młode Asy Parkietów” dzieci trenujące w naszych grupach mają możliwość korzystania z najnowszego sprzętu sportowego, który co roku jest dostarczany do szkoły.

W tym roku szkolnym dzieci trenujące w naszym “SMOK’u” wzięły udział w rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki w kategoriach U10M i U13M oraz pięciu różnych turniejach gdzie odnosiły sporo sukcesów.

Już od września rusza kolejna edycja programu!