Październikowa świetlica

Jesień zagościła u nas na dobre, zawędrowaliśmy do jesiennego lasu i sadu, a do  naszej gazetki dodaliśmy kolorowe grzybki, kosze pełne owoców i przetwory z jabłek.

Świętowaliśmy również Dzień Poczty i Znaczka. Uczciliśmy go, projektując nasze własne słodziakowe znaczki pocztowe, dzieciom nie brakowało pomysłów.  Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie poznali budowę psa, zasady  opiekowania się zwierzętami i sami opowiadali o swoich pupilach. W dalszym ciągu towarzyszy nam Megamisja, dzięki której uczyliśmy się programować.

Tydzień poświęcony Dniu Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od ogłoszenia konkursu plastycznego pt.” Wesoły portret nauczyciela lub innego pracownika szkoły”. Najbardziej pomysłowe i oryginalne prace zostały nagrodzone, a galeria portretów wywoływała uśmiech na twarzach każdego kto miał okazję się w niej znaleźć. Rozmawialiśmy na temat ulubionych pracowników szkoły, a także o ich pracy.

Ostatni tydzień października był czasem wspominków, rozmów o tych którzy odeszli. Uczniowie odpowiadali na pytanie: Czym różnią się Zaduszki od Świąt Wszystkich Zmarłych? Okazało się, że nasi podopieczni dobrze znają te uroczystości. Zagłębiliśmy się również w tradycje Dnia Wszystkich Świętych w krajach na całym świecie. Czytaliśmy teksty odnośnie świąt listopadowych oraz rozwiązywaliśmy quizy i krzyżówki. Oczywiście nie zapomnieliśmy o dyniach przedstawionych w rozmaity sposób. W Dniu Spódnicy projektowaliśmy nowe, kolorowe, krótkie, długie, eleganckie i zabawne spódnice. Dzień Origami przyniósł nam wiele zabawy przy konstruowaniu zwierząt, figur i przedmiotów z papieru.

Oprócz tego wszystkiego: korzystaliśmy z dopisującej pogody, wykonywaliśmy różne prace plastyczne, czytaliśmy oraz słuchaliśmy wybierane przez dzieci bajki, tworzyliśmy, odpoczywaliśmy, wspólnie odrabialiśmy zadania domowe. Jednak przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.