Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

30 września ponad 2 tysiące maturzystów diecezji pelplińskiej wraz 50. kapłanami przybyło na Jasną Górę, wśród nich było 13 maturzystów z naszej szkoły, którzy na moment oderwali się od nauki i u stóp Jasnogórskiej Pani szukali natchnienia na czas egzaminów maturalnych oraz odpowiedzi na pytanie co po maturze.
Pielgrzymka rozpoczęła się zwiedzaniem jasnogórskiego klasztoru wraz z zapoznaniem się z jego historią. Następnie był czas na modlitwę, która rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem w kaplicy Cudownego Obrazu.
Centralnym punktem pielgrzymki młodych była Msza św. w Bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja.
Po liturgii w auli o. Kordeckiego uczniowie wysłuchali świadectwa rapera Dobromira Makowskiego oraz wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, po którym wyruszyli w drogę powrotną do domu, by po nabraniu sił duchowych wrócić do zdobywania wiedzy przed egzaminem maturalnym.