Piłkarze Gimnazjum Sportowego TRZECIM zespołem w województwie !!!

W piękny sposób, zakończyli swoją przygodę w tegorocznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Futsalu, piłkarze Gimnazjum Sportowego w Człuchowie. Finał tej imprezy odbył się 10 grudnia 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie. W pierwszym półfinałowym meczu co prawda musieliśmy jeszcze uznać wyższość drużyny z Gimnazjum nr. 1 w Starogardzie Gdańskim, jednak w walce o brązowe medale, już zdecydowanie pokonaliśmy swoich przeciwników z Łęczycy. Mecz półfinałowy ze Starogardem Gdańskim, rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Już na początku spotkania objęliśmy prowadzenie po trafieniu Kacpra Biłanicza. Niestety nasi przeciwnicy dość szybko zaczęli odrabiać straty i na przerwę schodziliśmy przegrywając 1:3. Po przerwie nasi chłopcy dalej ambitnie starli się „wrócić do meczu” czego konsekwencją było piękne kontaktowe trafienie Adriana Małeckiego na 2:3. Jednak końcówka spotkania należała już do przeciwników i ostatecznie to oni wygrali to spotkanie 6:3, tym samym zapewniając sobie udział w finale. Pozostał nam więc mecz o najniższy stopień podium, a w nim czekała na nas drużyna Zespołu Szkół w Łęczycy. Tym razem nie wypuściliśmy już swojej szansy na historyczny sukces i pewnie pokonaliśmy przeciwników 4:2, po trzech trafieniach Adriana Małeckiego i jednej bramce Kacpra Biłanicza. Gratulacje dla zawodników i trenera, oraz duże podziękowania dla naszych uczniów z Klubu Kibica, którzy głośno dopingowali „NASZYCH” w tej imprezie !!!
1 PÓŁFINAŁ:
Gimnazjum nr. 1 Starogard Gdański – Gimnazjum Sportowe Człuchów – 6:3 (Małecki 2, Biłanicz)
MECZ O 3 MIEJSCE:
Gimnazjum Sportowe Człuchów – Zespół Szkół Łęczyca – 4:2 (Małecki 3, Biłanicz)
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Gimnazjum nr. 26 Gdynia
2. Gimnazjum nr. 1 Starogard Gdański
3. GIMNAZJUM SPORTOWE CZŁUCHÓW
4. Zespół Szkół Łęczyca
5. Gimnazjum nr. 5 Kwidzyn
6. Gimnazjum Gdańsk
Skład: Podhalicz Krzysztof, Gliniecki Kacper, Małecki Adrian, Mastaliński Dawid, Prądziński Bartosz, Jasiak Aleksander, Dowksza Paweł, Tomczyk Dawid, Elert Patryk, Biłanicz Kacper
Trener: Dowksza Piotr