Rozpoczęcie Rejsu Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2020/2021

Nasi uczniowie z klas 2-3  i 4-6 Szkoły Podstawowej   rozpoczęli właśnie  swoją  podróż czytelniczą w  Wielkim Maratonie Czytelniczym, organizowanym  przez Wojewódzką  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku pod Patronatami Honorowymi : Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska. Najmłodsi  nie tylko starają się zostać super sportowcami, ale również znajdują czas na czytanie książek.  Konkurs polega na przeczytaniu w każdym miesiącu  (wrzesień – kwiecień) podanej przez organizatorów  książki  i  napisaniu do niej testu. Osoby z największą liczbą punktów ubiegać się będą o tytuł laureata, finalisty bądź osoby wyróżnionej. Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy , abyście dopłynęli do brzegu z jak największą ilością punktów.

Aktualne lektury  Wielkiego Maratonu Czytelniczego znajdują się  na stronie szkoły w zakładce           ” Biblioteka”