Sportowa jak nie czyta, jak czyta!

Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole nie liczy się tylko sport, ale ważną rolę odgrywa także książka. Uczniowie z klas 2-3 oraz 4-6 SPS wzięli udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną  w Gdańsku. To już koniec wędrówki czytelniczej w roku szkolnym 2018/2019, w której dotarliśmy sukcesywnie do mety. Czekamy teraz na wyniki.

Do naszej drużyny czytelniczej dołączyli także pierwszoklasiści. Wewnątrzszkolny Maraton Czytelniczy zorganizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką w Człuchowie, sprawił, że książka stała się wspaniałym przyjacielem najmłodszych. Czytelnicza rywalizacja oraz podróż w nieznane z bohaterami powieści, to tylko niektóre z elementów zachęcających do udziału w przyszłorocznym maratonie.