Światowy Dzień Toalety

Światowy Dzień Toalety – czy to jakiś żart? 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalety – to nie kolejna data z kalendarza dziwnych świąt, ale bardzo ważny dzień. Dlaczego? Jak się okazuje znaczna część mieszkańców Ziemi nadal nie ma dostępu do toalety. To pokazuje, że Światowy Dzień Toalet jest potrzebny – ma nam uświadomić, że choć żyjemy w czasach, kiedy co dzień czytamy o kolejnych cudach techniki, wielu ludzi wciąż nie ma możliwości korzystania z toalety.

Uczniowie zapoznali się z historią toalety,obejrzeli też prezentacje ukazującą, że brak możliwości korzystania z toalety niesie za sobą poważne następstwa. Po pierwsze, brak dostępu do toalet nie daje szansy właściwego zadbania o higienę. W konsekwencji – umożliwia rozprzestrzenianie się chorób. Po drugie, uniemożliwienie realizacji podstawowych potrzeb fizjologicznych może również negatywnie oddziaływać na ludzką psychikę.

Nie brakowało również zabaw, zaprojektowali własne toalety z klocków. Ułożyli zasady utrzymywania prawidłowej higieny, a następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne w myciu rąk i zostawiania po sobie porządku w toalecie.