Świetlica w listopadzie

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze, czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój! Tym bardziej, że miesiąc ten niesie ze sobą bardzo ciekawe i ważne daty.

Świetlica o nich nie zapomniała a oto efekty naszej pracy:

1 Listopada – Dzień Wszystkich Świętych skłonił nas do refleksji, zadumy i wspomnień o najbliższych, którzy już odeszli.

W dniu 5 listopada na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Świetlica była bajkową krainą pełną quizów, bajek i zagadek. Wspólna zabawa oraz  czytanie bajek sprawiło dzieciom wiele radości.

W pierwszej połowie listopada królowała tematyka patriotyczna. Dzięki temu z roku na rok coraz więcej wiemy o Polsce i o wielkich Polakach.  Poznawaliśmy fakty związane z tym świętem oraz postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę.   W ramach zajęć manualnych wykonaliśmy kotyliony, rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i kolorowanki o tematyce patriotycznej. Piekliśmy patriotyczne ciasteczka.

Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat praw dziecka, praw i obowiązków ucznia, ale także przestrzegania norm i zasad zachowania się wobec innych osób. Realizowaliśmy program STOP agresji w szkole.

Obserwowaliśmy zmieniające się warunki atmosferyczne. Powtórzyliśmy wiadomości dotyczące zdrowego stylu życia.

Wspólnie Świętowaliśmy z Myszką Miki jej 92 urodziny!

Świętowaliśmy również Dzień Kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych zainteresowań, a wszelkie działania   skierowane były na zabawę i eksperymentowanie.   Wzięliśmy udział w różnych grach, zabawach i konkursach związanych tematycznie z kredkami.

Wraz z końcem listopada  zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki, lecz w tym roku dosyć nietypowe ponieważ w wersji online. Były przysłowia oraz ciekawostki dotyczące  Dnia Świętego Andrzeja, wróżby oraz wideo-dyskoteka.