Trener z naszej szkoły na prestiżowej klinice dla trenerów w ramach NBA “Basketball Without Borders Europe”.

W dniu 27.08.2023r. trener koszykówki z naszej szkoły Andrzej Kochanowski wziął udział w klinice dla trenerów organizowanej przez Ligę NBA w ramach “Basketball Without Borders Europe” we Wrocławiu na obiektach WKK Sports Center.

Klinikę prowadzili trenerzy na co dzień pracujący w klubach NBA. Byli to Ben Sullivan z Houston Rockets, Joseph Blair z Washington Wizards i pracujący z naszym reprezentantem w NBA Jeremym Sochanem Mitch Johnson z San Antonio Spurs.

NBA od 20 lat organizuje obozy treningowe promujące koszykówkę w Europie i na świecie. Ta wyjątkowa 20 edycja została zorganizowana po raz pierwszy w Polsce właśnie we Wrocławiu. 40 zawodników i 40 zawodniczek z całej Europy w tym siedmioro z Polski mogło się szkolić pod okiem specjalistów z najlepszej ligi świata.