Warszawski sen licealistów

Licealiści z klasy 2a i 3a LOS spędzili trzy dni w Warszawie. Dotknęli, zobaczyli, usłyszeli to, o czym uczą się na języku polskim czy historii. Wyjazd rozpoczął spacer po Łazienkach Królewskich, wizyta przy Sejmie, a potem Stare Miasto, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Stadion Narodowy, spacer bulwarami wiślanymi, pokaz fontann… Ważnym elementem tego dnia były miejsca związane z “Lalką” B. Prusa – sklep Wokulskiego, dom, w którym mieszkał Rzecki. Udało się również zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Czwartek to dzień poświęcony historii – Muzeum Pawiak, Muzeum II Wojny Światowej, Powązki oraz jedna z najnowszych atrakcji stolicy – Park Akcji Burza poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. A piątek? Uczniowie mieli niebywałą okazję zwiedzić Cmentarz Żydowski, który zachwycił naprawdę każdego. Następnie wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki i spacer po królewskim Wilanowie. Czas minął niesamowicie szybko, ale był wypełniony pięknymi emocjami – wzruszeniem, nostalgią, radością. Spędziliśmy ze sobą świetny czas i mamy cudowne wspomnienia ❤️❤️❤️