Wielki sukces naszych koszykarek na EGBL U16 Stage II w Człuchowie!!!

W dniach 08.02 – 10.02.2019r. w Człuchowie na nowej hali sportowej Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie odbył się drugi turniej z serii Europejskiej Młodzieżowej Ligii Koszykówki dziewcząt w kategorii U16. Nasz ośrodek KOSSM PZKOSZ Człuchów oraz szkołę reprezentował zespół w składzie : Agata Makurat, Agata Gilmajster, Julia Wilbik, Wanessa Furman, Marta Rompska, Weronika Socha, Liliana Babińska, , Adrianna Maciukiewicz, Wiktoria Giza, Karina Mielnikiewicz, Natalia Baruch pod nieobecność Romana Pawłowskiego (turniej EGBL U14 Litomerice, Czechy) zespół poprowadziła Magdalena Makurat.

Nasze dziewczęta spisały się rewelacyjnie. Wygrywając cztery z pięciu spotkań zdobyły brązowy medal!!! Trzeba podkreślić, że ten sukces został osiągnięty dzięki ciężkiej pracy całego sztabu. Zarówno trenerzy Roman Pawłowski oraz Magdalena Makurat jak i zawodniczki bardzo solidnie przepracowały okres od poprzedniego turnieju w Rydze co przełożyło się na tak dobry wynik.

Najlepszym strzelcem turnieju została Agata Makurat, która w meczu przeciwko zespołowi BS Ridzene zdobyła aż 43 punkty, 12 zbiórek i dwa przechwyty grając na 73% skuteczności rzutów z gry! Agata również została wybrana do najlepszej piątki turnieju. Natomiast Agata Gilmajster otrzymała wyróżnienie w postaci MVP drużyny.

Trenerce Magdalenie Makurat, która obchodziła w trakcie turnieju urodziny życzymy takiego świętowania co roku!! Gratulujemy i dziękujemy Wam za ten sukces!!

Wyniki poszczególnych spotkań:

KOSSM PZKosz Człuchów – Blackeberg Basket 67:42
KOSSM PZKosz Człuchów – SBS Ostrava 66:45
KOSSM PZKosz Człuchów – BS Ridzene 75:53
KOSSM PZKosz Człuchów – BC COP SP 42:74
KOSSM PZKosz Człuchów – Parnu Sport School 62:44

Statystyki indywidualne, średnie z wszystkich spotkań w turnieju:

Najlepiej rzucająca – Agata Makurat 19,8
Bloki – Liliana Babińska 0,6
Przechwyty – Agata Makurat 3,6
Asysty – Wanessa Furman 2
Zbiórki w obronie – Agata Makurat 5,8
Zbiórki w ataku – Liliana Babińska 2,4
Najwięcej minut – Agata Makurat 24:31