Wirtualny turniej szachowy

Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła działaczom Pomorskiej Federacji Sportu, Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego w zorganizowaniu ciekawej imprezy sportowej dla najmłodszych adeptów „królewskiej gry”. W minione 3 niedziele do wirtualnych szachownic z wykorzystaniem elektronicznej platformy szachowej zasiadło ponad 480  uczniów z kilkudziesięciu miejscowości województwa pomorskiego. Zadanie, którego się podjęli, to rozegranie po 7 partii w każdej edycji turnieju. Szkołę Podstawową Sportową im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie reprezentowało siedmioro zawodników, którzy rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach  szachowych  pod kierunkiem p. Ireny Kubowicz. Dzielni szachiści, którzy zdecydowali się wziąć udział w wirtualnych zmaganiach szachowych, to: Bartosz Wielewski z klasy I, Igor Hannusch,  Adam Kowalski  i Tymoteusz Piotrowski z klasy II, Hanna Petryk z IV, Krzysztof Chmurzyński i Wojtek Wojtaszczyk z klasy V oraz Jakub Dorszyński z klasy VII. Udział w tak prestiżowym turnieju należy uznać za bardzo udany. Wysoki poziom sportowy, zdrowa rywalizacja, wielkie emocje i dobra zabawa – nie zabrakło niczego. I chociaż  strona techniczna czasami zawodziła (niekiedy system  “wyrzucał” i nie było szans na powrót), dla wszystkich były to bardzo miło spędzone niedziele. Poniżej  zdjęcia z archiwum klubowego naszej szkoły.