Worek sukcesów Wielkiego Maratonu Czytelniczego

“Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości”. Zakończyliśmy naszą podróż Wielkiego Maratonu Czytelniczego zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku pod Patronatami Honorowymi  Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska  w której uczestniczyło 8710 uczniów z całej Polski

Z największymi ekwipunkami czytelniczymi  wrócili:

1 Weronika Skoczypiec z klasy 8c SPS otrzymała największą liczbę punktów i tytuł  Laureata spośród 1264 uczestników

2  Sara Lewicka z klasy 8d SPS otrzymała tytuł Finalisty spośród 1264 uczestników

3 Adam Kowalski z klasy 5a SPS otrzymał tytuł Laureata spośród 2825 uczestników

4 Bartosz Wielewski z klasy 4b SPS otrzymał tytuł Laureata spośród 2825 uczestników

5 Aleksandra Chmielecka z klasy 4b SPS otrzymała tytuł Laureata spośród 2825 uczestników

6 Mateusz Gappa z klasy 5a SPS otrzymał tytuł Finalisty spośród spośród 2825 uczestników

7 Wojciech Zaremba z klasy 6b SPS otrzymując tytuł Finalisty spośród 2825 uczestników

8  Daria Mroziewicz z klasy 3a SPS otrzymała Wyróżnienie spośród 3795 uczestników

Nagrody i dyplomy uczniowie mieli okazję osobiście odebrać na uroczystej Gali Wielkiego Maratonu Czytelniczego, która odbyła się w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Było to wspaniałe przeżycie i motywacja do uczestnictwa w kolejnej edycji WMC.

PS Nasi Maratończycy stali się małymi celebrytami udzielając wywiadu do stacji radiowej

RMF MAXX 🙂