Wrzesień w świetlicy

Wakacje dobiegły końca. W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami po minionym wypoczynku. Pierwsze dni minęły pod hasłem zasad jakie należy tu przestrzegać na wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Zaczęliśmy też przygodę z MegaMisją! W drugim tygodniu dużo czasu poświęciliśmy rozmowom oraz zajęciom praktycznym na temat bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa w szkole, w świetlicy i na szkolnym placu zabaw. Obchodziliśmy również „Dzień Kropki”, a pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszych salach pojawiły się wrzosy, kasztany i żołędzie, a na tablicach jesienne dekoracje. Miesiąc zakończyliśmy “Dniem Jabłka” połączonym z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. To był pracowity początek nowego roku szkolnego.