Wyprawa Wielkiego Maratonu Czytelniczego rozpoczęta!

Uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego, pt. Spotkacie nowych przyjaciół” dla klas     2-3, „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” 4-6, w „Lustrze książki”-7-8 oraz „ Na literackim szlaku” 1-3 LOS wyruszyli w niesamowicie ekscytującą czytelniczą  podróż. Mają przed sobą długą wyprawę w towarzystwie bohaterów siedmiu lektur ,podczas której ważnym elementem jest również napisanie testu sprawdzającego ich  znajomość.

Starsi maratończycy z klas 4-6( choć uwikłani w machiny tajemniczych wydarzeń  książki    „ Tym razem ci się upiekło” Joanny Olech) stworzyli własny komiks ukazując przy tym najciekawsze historie nowo poznanych przyjaciół. Arcydzieła dostępne są w bibliotece.

Natomiast najmłodsi starali się rozwiązać wszystkie problemy świata Zuzanny- głównej postaci autorstwa Agnieszki Chylińskiej, dla której wykonali  stworka- pocieszyciela, kukiełkę emotkę,  puzzle, a  przy powstaniu jesiennego obrazu towarzyszyła zabawa pastelami.

Uczniowie klas 7-8 próbowali przetrwać z nowo poznaną bohaterką książki” A kiedy zniknie pustynia” , a licealiści poznali tajniki afrykańskiej dżungli zawartej w książce „ Jądro ciemności” Josepha Conrada .

Trzymamy kciuki za naszych czytelników oraz czekamy z niecierpliwością na dalsze relacje z tej wspaniałej wędrówki.