Wysokie 6 miejsce koszykarskich zuchów w Pomorskiej Lidze Koszykówki w kat. U11!

Bardzo dobrze spisał się zespół koszykarzy reprezentujący naszą szkołę oraz klub UKS ZSS Człuchów. Chłopcy dzięki bilansowi 5 zwycięstw i tylko 1 przegranej znaleźli się w finałowej 6 całej ligii, która w sezonie 2021/2022 liczy aż 13 zespołów.

Z uwagi na to, że jest to debiutancki sezon tego zespołu w rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki tym sukces jest dużo większy. Trzeba podkreślić, że większość z grających w nich zespołów ma już przynajmniej jeden lub dwa sezony za sobą.

W finale zespół prowadzony przez Andrzeja Kochanowskiego po zaciętej walce ostatecznie przegrał dwa spotkania z zespołami GAK Gdynia i Basket 8 Wejherowo. Bilans 5 zwycięstw i 3 porażek dał nam wysokie 6 miejsce.

UKS ZSS Człuchów vs GAK Gdynia                 47:64

UKS ZSS Człuchów vs Basket 8 Wejherowo    39:55

Skład:

Trener:

Artykuł Radio Weekend:

https://weekendfm.pl/?n=100546&sport-koszykarze_uks-u_zespolu_szkol_sportowych_w_czluchowie_awansowali_do_finalu_pomorskiej_ligi_zuchow