XIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Wyścigach Łodzi Smoczych

Uczniowski Klub Sportowy Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie był organizatorem XIII Długodystansowych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Wyścigach Łodzi Smoczych na łodziach 10-cio osobowych. Regaty odbyły się na jeziorze Rychnowskim w Człuchowie. Nasz klub reprezentowali juniorzy w kategorii Junior Mikst (6 chłopców i 4 dziewczyny wiosłujące), którzy w znakomitym stylu obronili tytuł Mistrzów Polski wywalczony przed rokiem. Ponadto nasza najmłodsza osada zajęła w tym wyścigu 4 miejsce. Dekoracji w tym wyścigu dokonywał Starostwa Człuchowski Pan Aleksander Gappa, dwukrotny medalista olimpijski w kajakarstwie Pan Marek Łbik oraz absolwent Liceum Ogólnokształcącego Sportowego w Człuchowie, Olimpijczyk z Rio de Janerio Paweł Kaczmarek. W regatach, które zostały bardzo wysoko ocenione pod względem organizacyjnym przez Polską Federację Łodzi Smoczych wystartowało blisko 250 zawodników z 12 klubów. Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach: Junior Mikst, Senior Mikst, Senior Open oraz kategoria FAN (zawodnicy niezrzeszeni) o Puchar Starosty Człuchowskiego. Gratulujemy organizatorom i zawodnikom za wspaniałe zawody i emocje.

Skład Junior Mikst UKS ZSS Człuchów I (złote medale):

bębniarz: Patrycja Przytarska;

wiosłujący: Jakub Szewczak, Krzysztof Niziałek, Kacper Skwiercz, Kamil Kalikowski, Zuzuanna Wytrążek, Julia Szczepaniak, Natalia Nickowska, Wiktoria Makulska, Mateusz Chodorski, Michał Stanisławski;

sternik: Andrzej Machoń;

Skład Junior Mikst UKS ZSS Człuchów II (4 miejsce):

bębniarz: Nikola Dywel;

wiosłujący: Marcin Niziałek, Zofia Blicharz, Adrian Pruski, Oskar Schramka, Miłosz Marczak, Bohdan Chupryna, Masha Shurhai, Milena Wawrzon, Martyna Lubińska,Dominik Grabka;

sternik: Marcin Matczak;