Zgrupowanie kadry kajakarzy w Szklarskiej Porębie

W dniach od 7 do 17 grudnia br., sześcioro kajakarzy, uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej, Gimnazjum Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie brało udział w zgrupowaniu kadry województwa pomorskiego kajakarzy w Szklarskiej Porębie.  Obóz okazał się bardzo udany pod względem szkoleniowym, gdyż udało się zrealizować plan treningowy w 100%. Nasi uczniowie przez 10 dni akcji szkoleniowej nie próżnowali. Przejechali m.in. około 200 km na nartach biegowych na świetnie przygotowanych trasach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. Ponadto pracowali nad doskonaleniem siły ogólnej na siłowni oraz kształtowali wytrzymałość poprzez pływanie na basenie. Na szczęście naszych kajakarzy ominęły kontuzje i choroby. Wyjazd był kolejnym etapem przygotowań do sezonu startowego, który rozpocznie się w kwietniu 2019 roku. Ponadto podczas obozu mieliśmy możliwość spotkać się z olimpijską kadrą Polski kajakarzy, m.in. absolwentem Liceum Ogólnokształcącego Sportowego w Człuchowie, Pawłem Kaczmarkiem, który przygotowuje się do sezonu w którym będzie starał się o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Nasi kadrowicze: Zuzanna Wytrążek, Wiktoria Makulska, Tomasz Pytlak, Marcin Niziałek, Zofia Blicharz, Jakub Szewczak.