Zwierzęta w książkach

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim “Zwierzęta w książkach”, zorganizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Człuchowie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Celem konkursu było promowanie empatii i szacunku wobec zwierząt poprzez twórczość artystyczną i literacką inspirowaną literaturą.

W kategorii plastycznej uczniowie mieli za zadanie przedstawić ulubione zwierzęta literackie, wykorzystując różne techniki artystyczne. W kategorii literackiej młodzi autorzy napisali opowiadania  na temat zwierząt, które odgrywają ważne role w książkach.

Z radością informujemy, że prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Wielu uczestników zdobyło wyróżnienia i nagrody, co jest dowodem na ich talent oraz wrażliwość na los zwierząt.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, i dziękujemy za ich zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy wspierali i inspirowali swoich podopiecznych.

Dzięki takim inicjatywom młodzież nie tylko rozwija swoje zdolności artystyczne i literackie, ale także uczy się odpowiedzialności i troski o naszych czworonożnych przyjaciół.

Oto zwycięzcy:

Konkurs plastyczny:

III miejsce : Seweryn Tojza

Wyróżnienie: Marcelina Budek, Zofia Mazur

Konkurs literacki:

II miejsce : Daria Mroziewicz

III miejsce : Bartosz Wielewski

Wyróżnienie : Ireneusz Wielewski

Zwycięzcom gratulujemy