Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym,  pt. „Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Miastku.   Do udziału w konkursie zgłosiło się 29 szkół województwa pomorskiego a to ponad 200 uczestników. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dla porównania w poprzedniej edycji wzięło udział 90 uczestników.

Konkurs składał  się  z etapu szkolnego, w którym wzięło udział 13-stu uczniów, gdzie  wyłoniono 4 osoby do reprezentowania naszej szkoły w części regionalnej. Natomiast do finału zakwalifikowały się 3 osoby. Polegał on na napisaniu testu sprawdzającego znajomość treści książki z serii „Zapomniana księga” pt. „ Tropiciel”.

Miło nam ogłosić, iż I miejsce zajęła nasza uczennica Magdalena Cyra  z klasy 3b Gimnazjum. Najważniejsze jednak było oczekiwanie na gościa specjalnego, a mianowicie na autorkę serii. Pani Paulina Hendel najpierw podziękowała wszystkim za uczestnictwo w tak pięknym wydarzeniu, a potem osobiście wręczyła nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło też czasu na rozmowę z czytelnikami oraz autografy.