KOSSM 3×3 Czelendż

W dniach 13-14 kwietnia 2019r. na obiektach naszej szkoły miały miejsce zmagania w rozgrywkach „KOSSM 3×3 Czelendż” organizowanych przez Młode Asy Parkietów i Polski Związek Koszykówki. W dwóch rundach eliminacyjnych rywalizowały w sumie 44 drużyny. Ośrodki KOSSM zostały podzielone na grupę Północną i Południową. Zmagania grupy pierwszej odbyły się w Człuchowie.

Jako gospodarz mieliśmy prawo wystawić w zawodach aż cztery drużyny (dwie żeńskie i dwie męskie). Stawka zawodów była wysoka, ponieważ aż pięć najlepszych drużyn z każdej kategorii uzyskiwało przepustkę do turnieju finałowego, który odbędzie się za dwa miesiące w Żyrardowie. Miło nam poinformować, że awansowały aż trzy drużyny złożone z uczniów naszej szkoły!

Wszystkie nasze drużyny przeszły fazę grupową i zameldowały się w ćwierćfinałach. Dużego pecha w losowaniu miały dziewczyny, które spotkały się z późniejszymi finalistkami. Po walce do ostatnich sekund musiały jednak uznać wyższość przeciwniczek. Mimo to jedna z drużyn, dzięki bardzo dobremu bilansowi punktów z pierwszej rundy, ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu i uzyskały „bilet” do Żyrardowa!

U chłopców rywalizacja w tej fazie również toczyła się do ostatnich sekund. Wyciągnęli oni jednak wnioski z minimalnych porażek pierwszego dnia zawodów i w świetnym stylu awansowali do strefy medalowej odprawiając z kwitkiem drużyny z Sopotu i Gdyni. Niedziela zdecydowanie należała do Panów, którzy po ciężkich bojach w komplecie uplasowali się na podium zajmując miejsca drugie i trzecie.

Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy powodzenia na turnieju finałowym w czerwcu!