Dzień Olimpijczyka w LOS

Dziś święto naszej szkoły, niezwykła uroczystość, wyjątkowy dzień dla każdego członka naszej szkolnej społeczności – Dzień Olimpijczyka. W tym roku święto naszych patronów uświetnili niezwykli goście – brązowa medalistka olimpijska pani Daniela Walkowiak-Pilecka; pan Alfons Niklas– polski lekkoatleta młociarz, olimpijczyk z Melbourne, wielokrotny mistrz Polski; Ryszard Jękot – pierwszy trener Pawła Kaczmarka, olimpijczyka i absolwenta naszej szkoły oraz panowie Jerzy Knajdek i Ryszard Pukszto, którzy swoim przykładem pokazywali, jak skutecznie łączyć sport z nauką i pracą.

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego. Potem pod przewodnictwem pani Danieli Walkowskiej-Pileckiej wszyscy złożyliśmy przyrzeczenie olimpijskie na wzór starożytnych. Nie mogło zabraknąć również wspomnienia wybitnych polskich sportowców czy przypomnienia tradycji olimpijskich. Ten wyjątkowy dzień uświetniły także występy artystyczne – recytacja wiersza K. Wierzyńskiego „Laur olimpijski”, piosenka w wykonaniu Krzysztofa Mrożka. Nasi uczniowie w humorystyczny sposób pokazali także wybrane dyscypliny olimpijskie, czym dali popis swojej niezwykłej kreatywności. Na końcu nadszedł czas na życzenia od zaproszonych gości. Za ich niezwykłe wspomnienia i opowieści, ciepłe słowa, wyrazy uznania oraz życzenia, które złożyli naszej szkole serdecznie dziękujemy.