ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY W SPS

Świętujemy! Dziś Dzień Olimpijczyków, czyli patronów naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas I-III podarowali szkole wyjątkowe, własnoręcznie wykonane prezenty. Znalazł się wśród nich znicz olimpijski, medal, maskotki sportowców czy olimpijskie koła. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na najpiękniejszy wizerunek Polskiego Olimpijczyka. Natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowali pokazy taneczne, nawiązujące swym charakterem do pięciu kontynentów, czyli kół olimpijskich. Swoimi występami zabrali nas na Czarny Ląd, do egzotycznej Azji, dzikiej Australii, różnorodnej Europy, czy na Dziki Zachód. Pokazy miały na celu nie tylko pokazanie różnorodności kulturowej świata ale także zachęcenie wszystkich do aktywnego, zdrowego trybu życia. Całość uświetnił występ koła teatralnego, przypominający historię igrzysk olimpijskich oraz pokazujący wartość sportu i aktywności ruchowej.

Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków!