Grudzień i styczeń w naszej świetlicy

Grudzień to magiczny miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na – Boże Narodzenie. Rozmawialiśmy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytaliśmy wiersze, śpiewaliśmy pastorałki i kolędy. Przenieśliśmy się w magiczny świat bajek , bawiliśmy się w czarodziejów wykonując ciekawe doświadczenia oraz prace plastyczne.

Styczniowy powrót do szkoły związany był z wyczekiwaniem ferii zimowych. Czytaliśmy opowiadania o zabawach zimowych i o bitwach na śnieżki. Marząc o śniegu, rozmawialiśmy o zimowych sportach oraz o sukcesach polskich skoczków narciarskich. Uczniowie swoje marzenia przełożyli na rysunki, które zawieszone zostały w galerii świetlicy. Rozmawialiśmy o tym jak dbać o swoje ciało i poznaliśmy ciekawostki anatomiczne.

Ponadto uczyliśmy się programować razem z MegaMisją uzyskując certyfikat.

Realizując projekt Być jak Ignacy przenieśliśmy się do czasów wybitnego naukowca Jana Czochralskiego, poznaliśmy jego pasję oraz największe odkrycia.

Odbyły się warsztaty kulinarne KOLOROWE TOSTY.

Zakończyliśmy turniej gry w warcaby a na koniec panie przygotowały nam zabawę karnawałową z konkursami.

To były miesiące pełne dobrej zabawy.