„(…) I dziadek, i babka, I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka…”

Dzień był pełen wrażeń, ponieważ połączyliśmy ze sobą dwa święta: Światowy Dzień Jabłka i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Uczniowie mieli okazję skosztować jabłkowych pyszności. Dzięki pomocy wspaniałych rodziców oraz wychowawców klas i zaangażowaniu starszych uczniów 😉 zostały otworzone „ Jabłkowe Kawiarenki”.  A w karcie… Duszone są jabłka, pieczone są jabłka , I z jabłek szarlotka, i kompot, i babka!

Dodatkową atrakcją były przygotowane dla uczniów „smaczne” wierszyki i łamańce językowe. Każdy „Łakomczuszek” otrzymał  krótki cytat z wybranej książki. Czytały dzieci, czytali dorośli, czytali sobie nawzajem uczniowie, bo każdy, kto trzyma w dłoniach dobrą książkę, to tak, jakby brał za rękę przyjaciela. A wtedy wszystko jest możliwe, bo budzi się nasza wyobraźnia. Ona potrafi zdziałać cuda, a to, co zrodzi się z jej podszeptów, może zmienić świat wokół nas.