KOŁO NAUKOWE MAESTRIA podróżuje do przeszłości

Na zajęciach w ramach programu “Być jak Ignacy” wyruszyliśmy w podroż do Kcyni 1950 roku, gdzie Jan Czochralski założył zakłady chemiczne “Bion”, w których produkowano wyroby kosmetyczne. Zapoznaliśmy się z biografią naukowca. Poznaliśmy słowa: wybitny i pasjonat, a także zapisywaliśmy skojarzenia z nimi związane. Jako reporterzy zadaliśmy naukowcowi trzy pytania. Z okazji 134 urodzin wykonaliśmy laurki, w których podziękowaliśmy panu Janowi za najważniejsze wynalazki m.in. metodę krystalizacji metali oraz metal B, wykorzystywany  w kolejnictwie do lat 60 XX wieku. Mieliśmy okazję poznać, co znaczy być prawdziwymi naukowcami poprzez wykonanie własnej hodowli kryształów soli. Zgodnie stwierdziliśmy, że najważniejszym wynalazkiem Jana Czochralskiego był metal B.

27 stycznia wyruszamy w kolejną podróż.

27 stycznia wyruszamy w kolejną podróż.