Mamy Finalistę oraz dwa Wyróżnienia w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole nie liczy się tylko sport, ale ważną rolę odgrywa także książka. Otóż nasi uczniowie wzięli udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym zorganizowanym przez Wojewódzką I Miejską Bibliotekę Publiczną  w Gdańsku. Tegoroczną edycję pt.” Spotkacie Nowych Przyjaciół” dla klas 2-3 ukończyło 135 szkół z całej Polski, w tej kategorii wzięło udział 2393 uczestników, a wśród nich  nasz uczeń Tomasz Jachowicz z klasy 3a Szkoły Podstawowej, który został finalistą.

W  Maratonie pt. ” Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca ” dla klas 4-6 uczestniczyło  1906 uczniów z 164 placówek. Tutaj naszą dumą stały się 2 uczennice:  z klasy 4c Judyta Wiatr oraz z 5a Hanna Podlaszewska, które otrzymały wyróżnienie.  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już w przyszłym roku.