Piątoklasiści w schronisku

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezbronnym i  bezdomnym zwierzętom.  Postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt prowadzone przez pana Karola Krasienkiewicza w Jaromierzu. Jak co roku zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt.

Tym razem uczniowie klas 5 wybrali się osobiście do schroniska, gdzie zrozumieli, że posiadanie psa, kota czy innych zwierząt to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabsze istoty. Uczniowie wiedzą już, że  zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji.  To „spotkanie” to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości, odpowiedzialności i szacunku do „słabszych istot”, aby zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety SCHRONISKO.